Платний чи безкоштовний курс: що вибрати?

Поділитися:

Останнім часом часто чую думку, що безкоштовний освітній продукт – апріорі неякісний. Так часто це чую, що аж вирішила перепитати у вас https://www.facebook.com/trener.patlakh/videos/2690643594537864/

Чесно кажучи, я взагалі не бачу зв’язку між цими двома характеристиками (не кажучи вже про те, що «якісно/неякісно» – поняття суто суб’єктивне та дуже широке).

➡️ Як споживач контенту
я тут порахувала і виявила, що тільки за останній рік завдяки безкоштовним курсам або розгорнутим гайдам я освоїла навички відеомонтажу, роботи з технічною стороною моїх сайтів (тут безліч окремих напрямків) і розгорнула власну LMS https://online.impact-training.info/ де вже успішно протестувала перший онлайн продукт.
Це завжди були корисні навчальні матеріали. Особливість полягала лише в тому, щоб їх знайти: перелопатити масу ресурсів, швидко визначити релевантність контенту та витягти з нього ті знання, які допоможуть вирішити завдання. Неідеальний процес, безперечно. Але якщо вмієш працювати з інформацією – цілком ОК.
Все, що відсівалося в ході такого навчання, я не беруся називати неякісним – воно просто нерелевантне, от і все.

Паралельно я навчалася на платних курсах (архітектура та методологія створення онлайн-курсів, НЛП, профайлінг) – там, де я хотіла здобувати не лише знання від експерта, а й можливість ставити запитання, перевіряти гіпотези та отримувати зворотний зв’язок. Вартість цих курсів коливалася від 50 до 1000 $. І це також було корисно. І часом у цих курсах не все було ідеально з погляду споживача контенту.

➡️ Як виробник контенту
я вже давно не роблю безплатних заходів, тренінгів, курсів. У мене немає такої можливості. Можна знайти мої безкоштовні навчальні матеріали у мене на сайті або у ФБ, але це будуть фрагменти мозаїки. Все, що зібрано відповідно до моїх стандартів роботи, структуроване, упаковане та підкріплене практичним та консультаційним супроводом – коштує грошей.
Якщо у моїй стрічці з’являються запрошення на безкоштовний курс – це означає, що хтось сплатив мою роботу зі створення цього курсу і дав можливість навчатися тим, хто зараз не може заплатити за навчання. «Підвішує» курс, так би мовити. Як тут, наприклад – https://www.facebook.com/events/282630182808702
Це є безкоштовно для клієнта. Якісно чи ні – дізнаємося із зворотного зв’язку після курсу. Заодно перевіримо гіпотезу про взаємозв’язок якості та вартості 😉

_______________________________________

А загалом, і як споживачеві контенту, і як його виробнику, мені трохи дивно чути, що безплатно = неякісно. У цьому твердженні немає сенсу, на мою думку. По всякому буває. Буває погано зроблений платний та добре зроблений безкоштовний, погано зроблений безкоштовний і… ну, ви зрозуміли))

продолжить чтение