Не додумуйте на переговорах

Поділитися:

У Ялті на переговорах Сталіна, Черчілля та Рузвельта, прямо під час бесіди, Рузвельт написав щось на клаптику паперу та передав Черчиллю. Той прочитав, спалив у попільничці, подряпав відповідь і передав Рузвельту. Він прочитав, зім’яв і теж кинув у попільничку, що стояла поруч. Він не курив, тому папірець залишився цілим.

Щойно Високі Сторони вийшли з-за столу, охорона схопила цей зім’ятий листок. Там було написано почерком Черчілля: “Старий Орел не вилетить із гнізда!”
Ясна річ – готується замах на тов. Сталіна.

Про всяк випадок перевірили, чи не цитата. Біблія, Шекспір, Діккенс, “Аліса”. Ні. Стало ще ясніше. Замах! Старий орел – це Сталін. Гніздо – палац у Лівадії. Змінили охорону. Підсилили спостереження. Привели все, що треба, до бойової готовності. Проте жодних неприємних несподіванок не було. Високі Сторони спокійно роз’їхалися додому.

Через багато років один радянський перекладач, який тоді був у Ялті, опинився поруч із Черчіллем і запитав у нього, що він мав на увазі своєю загадковою та загрозливою запискою. Той відповів:

Нісенітниця, по суті. Рузвельт написав мені: “Містер Черчілль, у вас розстебнута ширинка”. А я йому відповів, щоб він не турбувався. Старий Орел не вилетить з гнізда!

#не_додумуйте_на_переговорах

продолжить чтение