Що робити, якщо переговори провалилися?

Поділитися:

Усе завершилося. Переговори вже позаду. І вони виявилися неуспішними. Ви впевнені: все пройшло не так. Можливо, вам соромно або ви гніваєтеся на себе. Хммм … Давайте подивимося правді в обличчя – переговорники не завжди можуть бути “в ударі”. Навіть найдосвідченіші роблять помилки і проводять посередні зустрічі. Отже, зробіть пару глибоких вдихів та об’єктивно проаналізуйте ситуацію.

Відкиньте емоції та поставте собі такі питання:

  1. Що саме зробило вашу позицію слабкою?

2. Який аспект переговорів вийшов із-під контролю? (Наприклад, відбулася непередбачена ситуація, вам довелося виступати перед вороже настроєною аудиторією непідготовленим, було душно, блимало світло у переговорній тощо)

3. Якби можна було змінити один із фрагментів переговорів, щоб покращити їх результат, що б це було?

4. Чи добре ви були готові до переговорів? Якщо ні, що ви пропустили? Погано себе почували? Недостатньо вивчили проблему? Чи не передбачили роботу з агресивним співрозмовником? Чи не змогли впоратися з запереченнями іншої сторони? Погано розрахували час?

5. Чи не видавали вас рухи? Можливо, якісь із рухів невпевненого переговорника знизили довіру до вас?

➡️ Як тільки ви почнете серйозно відповідати на всі ці питання, вам будуть зрозумілі допущені промахи, і ви зрозумієте, чому все було не так, як мало бути. У процесі аналізу робіть нотатки – це допоможе вам краще підготуватися до наступних переговорів і не допускати надалі прикрих помилок.

Бажаю вам винятково вдалих переговорів 😉

продолжить чтение