У 1912 році колишній президент США Теодор Рузвельт вирішив знову повернутись до управління країною, оскільки був незадоволений своїм наступником Вільямом Говардом Тафтом.
На передвиборчій кампанії Рузвельт вирішив поширити 3 мільйони брошур зі своєю промовою «Сповідь» та своєю фотографією на обкладинці.
На зображенні — фотографія Теодора Рузвельта. У нижній частині знімка є напис “copyright 1910 by moffett studio chicago”.
Коли тираж уже було надруковано, керівник кампанії Рузвельта виявив цей напис. І зрозумів катастрофічну помилку – на використання фотографії не було отримано дозволу від правовласника.
Закон про авторське право дозволяв фотографу вимагати по 1 долару за кожен екземпляр фотографії. А втрата 3 мільйонів доларів у 1912 р. еквівалентна втраті понад 60 мільйонів доларів зараз. Таку ціну штаб не міг дозволити собі заплатити. А передруковувати брошури коштувало не лише грошей, а й часу.
Керівником виборчого штабу Рузвельта був Джордж Перкінс, досвідчений чоловік у вирішенні різних складних завдань. Перкінсу довелося б спробувати домовитися про більш вигідну угоду з фотографом.
Але після ретельного аналізу ситуації він вирішив почати переговори з Моффеттом трохи інакше і відправив йому телеграму такого змісту: «Ми збираємося поширити три мільйони брошур із фотографією Рузвельта на обкладинці. Це чудова можливість для фотографа. Скільки ви готові заплатити, якщо ми використовуємо вашу роботу? Відповідь потрібна негайно».
Моффетт відповів швидко: “Спасибі за надану можливість, я готовий заплатити 250 доларів”.