🔥Агресивна атака та контратака🔥 Як не довести справу до бійки

Поділитися:

Агресія – невід’ємна частина життя, і переговорів – зокрема. Як найчастіше проявляється агресія у комунікаціях?

  1. Негативні оцінні судження. Наприклад: “все, що ви сказали, – це повна нісенітниця”, “ви не праві”, “ваші слова не відповідають дійсності”, “це нісенітниця”
  2. Навішування ярлика “свій/чужий”: “Ви, мабуть, не в курсі, але в нас так не прийнято”, “Ви новенький і напевно не знаєте, як треба виконувати цю роботу”
  3. Обмеження свободи. Часто межує із самодурством: «Не підтримуйте жодних контактів із співробітниками конкуруючих компаній, навіть поза роботою». Наказ чи вказівку на «правильну» (з погляду маніпулятора) модель поведінки – одна з ознак агресії
  4. Атака на статус: «Я відпочивав на Кубі, а ви де були цього літа? Ви що, не виїжджали із Задрюпінська?»
  5. Пророцтво негативного майбутнього: «У вас не вийде», «На цьому шляху на вас чекає повний провал», «Відійди, я сам це зроблю»

Що робити, щоб не дозволяти агресору-маніпулятору порушувати вашу душевну рівновагу?

Сьогодні, колеги, я пропоную вам попрактикуватись в універсальному прийомі під назвою «Я бачу, що ти робиш». Сенс прийому полягає в тому, щоб озвучити суть агресивної атаки і показати опоненту, що ви розумієте те, що відбувається на рівні логіки, і не емоційуєте з цього приводу.

Приклад: «Василю, я правильно розумію – ви заздалегідь вирішили, що результат справи буде невдалим?»

Розкриваючи маніпуляцію (озвучуючи її суть), ви її знешкоджуєте. При використанні цього прийому демонструйте спокій, рівний тон, уникайте іронії чи сарказму у голосі. Якщо ви профі в галузі управління власними емоціями 😉 – додайте наприкінці питання “Навіщо ви це робите?” Ви можете запитати про це не в нейтральному тоні, а з інтонацією щирого інтересу – мовляв, які у тебе мотиви, Василю? Мені справді хотілося б це дізнатися. Можливо, я зможу тобі допомогти вирішити твоє завдання по-іншому.

На словах все звучить просто, а ось насправді ми в ситуації агресивної атаки нерідко відчуваємо замішання, починаємо виправдовуватися або агресуємо у відповідь.

❓Хочете навчитися блискавично видавати правильну реакцію, яка дозволить перевести розмову в конструктивне русло і не дасть скотитися в банальну перепалку? Тренуйтеся тут:https://online.impact-training.info/interaktivnyj-trenazher-reaktsia-na-provokaciyu/

Успіхів!👌

продолжить чтение