7 шахових правил, які стануть вам у нагоді в переговорах

Поділитися:

У шахах, як і в переговорах, можна перти напролом, намагаючись ввести ворога в ступор своєю агресією, можна піти в глуху оборону, вичікуючи час для смертельного удару, або нав’язувати свій стиль гри супернику, змушуючи того приймати незручні рішення. Шахи хороші тим, що у грі ви можете випробувати будь-яку життєву тактику, не наражуючись на ризик, якби подібний експеримент ви провели в реальному житті.

Шахи – це, з одного боку, медитативний процес, що дозволяє відключити все зовнішнє та зосередитися на спокійній, розміреній грі, але, з іншого боку, це чудовий спосіб розворушити сіру речовину та потренувати свої навички. Ця гра настільки ж проста, як і глибока, і саме завдяки своїй витонченості вона прожила тисячі років, діставшись до нас із глибини століть з мінімальними змінами. І у шахів, як і в будь-якої іншої серйозної гри, є неписані правила, дотримуючись яких можна стати переможцем.

ОТЖЕ, ОСЬ 7 ШАХОВИХ ПРАВИЛ, ЯКІ ВАМ ЗНАДОБЛЯТЬСЯ В ПЕРЕГОВОРАХ

• Безліч варіантів. У будь-якій ситуації є безліч різних варіантів розвитку подій, і якщо ви хочете перемогти, то повинні як мінімум представляти і передбачати відразу кілька з них. Як правило, найочевидніший варіант трапляється не в 99% (як вам здається), а в 50% випадків.

• Терпіння. Як кажуть, тихіше їдеш – далі будеш. Не робіть необдуманих вчинків, випадів, вчіться чекати, і ви досягнете успіху.

• Погляд зі сторони. Якщо ви спробуєте поставити себе на місце опонента і прикинути чим викликані ті чи інші його ходи, або яку схему він намагається відіграти, ви зможете зрозуміти, як йому протистояти більш ефективно. Якщо ж ви настільки захоплені своїми ходами і не помічаєте оточуючих, то зрештою пропустите смертельний удар.

• Мислення переможця. Думайте позитивно та розраховуйте тільки на перемогу, не роблячи порожніх ходів. Нехай ваші ходи призводять до помилок, але вони повинні бути спрямовані на результат. Порожня трата часу може бути виправдана лише в одному випадку: якщо вона входить у ваш хитрий план.

• Подяка. Дякуйте супернику за влучні ходи і не приховуйте свого задоволення від гарної партії, і тоді у відповідь отримаєте таке саме ставлення. Не дозволяйте своєї гордості стати на шляху у вашої мудрості.

• Вміння програвати. Вмійте програвати окрему партію, і ви ніколи не програєте у житті в цілому; ви просто почнете нову гру і переможете в ній з огляду на попередні помилки. Перемагає не той, хто сильніший, а той, хто йде до кінця. Ставтеся до цього філософськи.

• Задоволення. Живіть граючи і радійте самому ходу гри, адже саме процес просування до мети (як у грі, так і в переговорах) приносить найвище задоволення. Ви отримуєте новий досвід, нові навички, приводи радіти та сумувати. Перемога – лише коротка, хоч і дуже радісна мить, але, погодьтеся, не дуже здорово жити, коли основна маса задоволення в житті надходить лише від цих недовгих за часом переможних моментів.

За мотивами: folkextreme.ru

продолжить чтение